ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74
Filip Kolasiński tym razem podbił Mołdawię

Drugi niezwykle udany występ z rzędu w turnieju ITF Juniors zanotował zawodnik KT Legia. 17-letni Filip Kolasiński w parze z Tomaszem Dudkiem wygrał rywalizację deblową podczas turnieju w stolicy Mołdawii, a więc Kiszyniowie. Pod koniec stycznia nasz tenisista z tym samym partnerem triumfował w zmaganiach w Czerkasach na Ukrainie. Obie imprezy miały wysoką rangę Grade 2.

W Mołdawii Kolasiński walczył Biotehnos Cup. Organizowany po raz kolejny w Kiszyniowie turniej był oczywiście rozgrywany na nawierzchni twardej. Naszemu zawodnikowi nie udało się osiągnąć sukcesu w singlu, ale za to świetnie spisał się w grze podwójnej.

Tam, nie po raz pierwszy jego partnerem był Tomasz Dudek.

Polska para na inaugurację wygrała z reprezentantami gospodarzy Boclincą i Dontu 6:3, 6:4. Potem po niezwykle zaciętym spotkaniu Filip z Tomaszem wyeliminowali Rosjan Bindę oraz Daniłowa 6:4, 4:6 [10-6]. Spotkanie półfinałowe z Ruminem Cretu i Glinką z Estonii został rozstrzygnięte na korzyść naszych graczy się dzięki walkowerowi.

O tytuł Kolasiński z Dudkiem zagrali z Brytyjczykiem Fearnleyem oraz Owczarenką z Ukrainy. To był zacięty i ciekawy mecz. Ostatecznie po pięknej walce 7:6 (5), 6:4 wygrali zawodnicy z Polski.

Tym samym zanotowali drugi turniejowy sukces z rzędu. Pod koniec stycznia w ukraińskich Czerkasach rywalizowali w imprezie Donieck Cup. Tam również na kortach twardych nie mieli sobie równych. Pokonali pięć wymagających debli.

Kolasiński wywalczył w Mołdawii i na Ukrainie dwa razy po 75 punktów do rankingu ITF Juniors. To jego najwyższe zdobycze w karierze.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook