ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74
Dwunastu naszych w drugiej rundzie singla

Za nami pierwszy dzień rywalizacji podczas Copernicus Bowl 2018. W ogromnym upale w środę oglądaliśmy mecze pierwszej rundy singla oraz debla dziewcząt i chłopców do lat 18. W kolejnej rundzie jest rozstawiona z jedynką zawodniczka KT Legia Anna Hertel. Ona pokonała Magdalenę Hędrzak 6:1, 7:5.

Hertel wraca do rywalizacji juniorskiej w Warszawie po dwuletniej przerwie. W poprzednim sezonie nie grała w Copernicus Bowl. Na początku tego roku 17-latka była w pierwszej pięćdziesiątce rankingu ITF Juniors. Teraz wypadła poza setkę, ale wkrótce może do niej wrócić

Dla podopiecznej Tomasza Iwańskiego start na kortach, które dobrze zna jest idealną okazją na udany występ.

W pierwszej rundzie Hertel spotkała się z 16-letnią Hędrzak. Inauguracyjny set zakończył się spokojnym zwycięstwem legionistki. W drugiej partii, przy ogromnym upale walka była bardziej zacięta. Ostatecznie zawodniczka KT Legia była lepsza o jedno przełamanie i zwyciężyła 7:5. W czwartek nie przed godziną 10 zmierzy się z Lorin Tilipman z Izraela.

W drugiej rundzie są także inne Polki. Promocję wywalczyły: legionistka Weronika Pociej, Zuzanna Kubacha, Natalia Michta, Aleksandra Jeleń oraz rewelacja sprzed roku, a więc Pola Wygonowska.

W gronie chłopców do kolejnej fazy awansowali m.in.: Jan Waldemajer, Tomasz Dudek, Dawid Wiśniewski, Alan Bojarski, Wojciech Kasperski, Krzysztof Wetoszka. Udział w turnieju zakończył za to Maks Kaśnikowski.

Pary singla drugiej rundy:

Dziewczęta: Hertel – Tilipman; Kasarzheuskaya – Daujotaite; N. Olyanovskaya – Portela; Kubacha – Vevere; Wygonowska – Tikhonko; Panackova – Bubelyte; Llinares Domingo – W. Pociej; Jeleń – N. Michta.

Chłopcy: Lerby – W. Kasperski; Murgett – Wetoszka; Elamin – Chen; Wajdemajer – Ilnytskyy; Mackinlay – Perez Contri; Ovcharenko – D. Wiśniewski; Weightman – Vasilache; Dudek – A. Bojarski.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook