ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74
Dwie polskie pary w finale juniorskiego turnieju w stolicy

Piątek był przedostatnim dniem turnieju ITF Juniors Copernicus Bowl 2017. Na kortach KT Legia przy ul. Myśliwieckiej 4a rozegrano mecze półfinałowe singla oraz debla. W grze podwójnej zobaczyliśmy szóstkę Polaków. Czworo z nich awansowało do sobotnich finałów. Początek decydujących spotkań o godzinie 11. Wstęp wolny.

Od pierwszego piątkowego meczu, który rozpoczął się po godzinie 10, warunki do gry były arcytrudne. Nie dość, że w cieniu było ponad 30 stopni Celsjusza, to jeszcze we znaki zawodnikom mocno dawała się wysoka wilgotność. Młodzi tenisiści i tenisistki prezentowali jednak bardzo dobrą grę. W każdym ze starć mnóstwo było emocji i pięknych akcji

W drugim spotkaniu na korcie centralnym tego dnia zobaczyliśmy polską parę Stefania Rogozińska-Dzik i Martyna Kubka zmierzyły się z włosko-szwajcarskim deblem Martina Biagianti – Joanne Zuger.

To było znakomite widowisko, w którym od początku nieco lepsze były nasze reprezentantki. Pod siatką świetnie spisywała się Rogozińska-Dzik, która na co dzień jest zawodniczką miejscowego Klubu Tenisowego Legia Warszawa. Ostatecznie polska dwójka wygrała 6:4, 6:4.

W sobotnim finale imprezy, której sponsorem głównym jest Grupa Lotos, Stefania i Martyna zmierzą się z francusko-izraelskim deblem Mylene Halemai – Danai Pertroula. Ta pierwsza zawodniczka wcześniej wystąpi w finale singla, gdzie jej rywalką będzie a Gruzinka Mariam Dalakishvili.

Ciekawy przebieg miały półfinały chłopców. W nich zobaczyliśmy czterech Polaków.

Daniel Michalski i Marcin Skowroński spotkali się z Francuzami Titouanem Drougetem i Raphaelem Lamblingiem. W pierwszej, bardzo zaciętej partii lepsi 6:4 byli Polacy. Druga odsłona miała dziwny przebieg. Rywale szybko stracili podanie, potem kolejny raz i przegrywali już 0:4. Ich postawa na korcie nie była specjalnie sportowa. Zachowywali się wbrew przyjętym normom, a brylował w tym Drouget. Sędzia nie skorzystał jednak z ostrzeżenia.

Niecodzienne wydarzenia na korcie wybiły naszych tenisistów z rytmu. Niespodziewanie tenisiści z Francji wygrali trzy gemy z rzędu. – Tak to jest, jak gra się z tak pajacującymi rywalami – mówił w trakcie meczu pod nosem Skowroński. Na szczęście końcówka należała już do Polaków, którzy ostatecznie w tym secie zwyciężyli 6:3.

Ta sztuka nie udała się drugiej naszej parze w tej fazie turnieju. Mikołaj Lorens i Dawid Taczała byli gorsi o zaledwie dwa przełamania. Przegrali z rozstawionymi z jedynką Robertsem Grinvaldsem z Łotwy oraz Oleksim Krutykiem z Ukrainy 4:6, 4:6.

Krutyka w sobotę czekają dwa mecze. Przed finałem debla, wystąpi także w starciu o tytuł w grze pojedynczej. Jego przeciwnikiem będzie wspomniany Drouget.

Początek spotkań o godzinie 11.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook