ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74

10-letnia zawodniczka KT Legia od tego roku może występować tylko w turniejach dla skrzatów, a więc tenisistów do lat 12. Po bardzo udanym poprzednim sezonie Dominika Sawicka kontynuuje dobrą serię startów. Tym razem wygrała turnieje w Dzierzkowicach pod Kraśnikiem oraz w Zamościu.


W styczniu Sawicka wystartowała w dwóch imprezach i w obu zaprezentowała się kapitalnie. Najpierw wystąpiła w turnieju WTK5 na kortach UTKS Dzierzkowice. Po czterech wygranych w drodze do finału, w walce o końcowe zwycięstwo zmierzyła się z Anną Michałowska z klubu Return Zamość.

Pojedynek był bardzo zacięty.  W pierwszym secie lepsza była Michałowska (7:5), a w drugim Sawicka (6:3). W super tie-breaku nasza zawodniczka zwyciężyła 10:5.

W następnym tygodniu legionistka zaprezentowała się w Zamościu. Tam w turnieju WTK pokonała łącznie sześć rywalek, a jedną z nich także była Michałowska. I także wtedy mecz zakończył się sukcesem Sawickiej w super tie-breaku.

O turniejowy sukces oprócz Dominiki i zawodniczki Returnu walczyły także Karolina Chwiejczak, Nikola Piasta.

– W drugim dniu imprezy wygrywała spotkania po bardzo zaciętej walce. Teraz przed nami kolejny start w turnieju w Zamościu. To będą zmagania OTK w lutym. Zadanie będzie dużo trudniejsze, ale podbudowani pierwszymi startami, zawalczymy o dobry wynik i kolejne punkty – mówi ojciec legionistki Mariusz.


 

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook