ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74
Copernicus Bowl ponownie zachwyci talentami

Ponownie w ramach turnieju Copernicus Bowl młodzi tenisiści z całego świata zawitają na korty przy ul. Myśliwieckiej 4A. W dniach 8-12 sierpnia na obiektach KT Legia zaprezentuje się ponad 100 zawodniczek i zawodników do lat 18. Wstęp na imprezę jest oczywiście darmowy. Serdecznie zapraszamy do kibicowania uczestnikom, którzy w przyszłości mogą zostać gwiazdami naszego ulubionego sportu.

– W tym roku to będzie piąta edycja naszego turnieju, który oprócz wysokiego poziomu sportowego ma także na celu sławienie imienia słynnego astronoma w wielu zakątkach świata. Tym razem spodziewamy się młodych uczestników z Irlandii, Anglii, Holandii, Ukrainy, Izraela, Litwy, Rumunii, Włoch, Hiszpanii, Danii, Rosji, Korei Południowej, Australii, Stanów Zjednoczonych, Korei Południowej, Estonii i oczywiście Polski. Będziemy mieli zatem rywalizujących z 17 krajów Dzięki tak znakomitej obsadzie, na kortach Legii czeka nas wiele emocji i mnóstwo wspaniałych spotkań – mówi dyrektor turnieju Jerzy Hertel.

Rok temu w rywalizacji singlistek najlepsza okazała się Mariam Dalakiszwili. 15-letnia wówczas zawodniczka od początku zmagań prezentowała znakomitą dyspozycję. Jak się potem okazało, wygrana w Warszawie stała się dla niej prawdziwą odskocznią do kariery.

Jeszcze rok temu zajmowała miejsce w połowie drugiej setki rankingu ITF. Teraz regularnie występuje w wielkoszlemowych turniejach juniorskich. Niedawno była na 39. pozycji na świecie.

– Bardzo mi się podobało w waszej stolicy. Organizacja turnieju stała na naprawdę wysokim poziomie. Na nic nie mogliśmy narzekać. Korty były dobrze przygotowane, mieliśmy odpowiednie zaplecze. Ogólnie, po raz pierwszy byłam w Polsce i jestem pod dużym wrażeniem – mówiła zawodniczka, której w roku niestety w Warszawie nie zobaczymy.

W gronie chłopców triumfował Titouan Droguet. Francuz w ciągu niespełna roku także zanotował wielki progres. W maju był 50., a rok temu zajmował lokatę w okolicach 150.

Zeszłoroczne deble zakończyły się sukcesami polskich par: Daniel Michalski i Marcin Skowroński oraz Stefania Rogozińska-Martyna Kubka.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook