ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74

Gorszy okres 16-letnia legionistka ma już za sobą. Tak można powiedzieć po ostatnich startach. Anna Hertel dobrze zaprezentowała się podczas wysoko punktowanych juniorskich turniejów rangi Grade 2 w Pradze i Egipcie. Teraz nasza zawodniczka szykuje się do sezonu na kortach twardych. 


– Ostatnie tygodnie przyniosły wiele powodów do zadowolenia zarówno dla mnie, jak i dla zawodniczki. Bardzo dobre występy w nieźle obsadzonych turniejach wysokiej rangi pozwalają patrzeć w przyszłość z przekonaniem, że czołówka najlepszych juniorek na świecie jest w jej zasięgu – mówi trener Marcin Bieniek.

– Po okresie kilku słabszych występów Ania rozegrała bardzo dobre spotkanie w turnieju Copernicus. Pomimo przegranej, widać było, że forma się stabilizuje, a elementy wprowadzone podczas treningów zaczynają funkcjonować w sytuacjach stresowych. Kolejne tygodnie stały pod znakiem intensywnej pracy, podczas której Ania zrobiła bardzo duże postępy. Znakomicie przygotowana udała się do Egiptu, gdzie potwierdziła wysokie umiejętności w rywalizacji z groźnymi rywalkami. Ćwierćfinał turnieju rangi Grade 2 to zdecydowanie wynik, który bardzo cieszy, a świadomość, że przegrana po niezwykle wyrównanej walce z zawodniczką z top 100 rankingu juniorek, tylko utwierdziła nas, że praca, którą wykonujemy idzie w dobrym kierunku. Widzimy, że rywalki uczestniczące w turniejach z cyklu wielkiego szlema stają się tenisistkami, z którymi można wygrać.

– Ostatnim turniejem z cyklu ITF przed sezonem na kortach twardych były zmagania w czeskiej Pradze, zakończone na drugiej rundzie singla i finale debla. Kolejne dobre spotkania zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej pozwoliły na powrót do wysokiej pozycji nr 230. Pamiętajmy, że niedawno po Copernicusie Ania zanotowała spadek na 305. miejsce. Obecna lokata jest bardzo dobrym punktem wyjściowym przed nadchodzącymi startami na nawierzchni betonowej. Końcówka sezonu będzie dla nas bardzo ważna, ponieważ Ania nie ma zbyt wielu punktów do obrony. Tym bardziej jest to świetna okazja by wspiąć się w rankingu i stale rywalizować z zawodniczkami z czołowej setki – dodaje szkoleniowiec zawodniczki KT Legia.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook