ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74

Indywidualny trener Anny Hertel podczas drużynowych mistrzostw Polski juniorek wcielił się w rolę opiekuna całego zespołu. Pod wodzą Marcina Bieńka, Hertel i Stefania Rogozińska-Dzik w pięknym stylu zdobyły złote medale w Bydgoszczy. Teraz szkoleniowiec opowiada nam o tym występie.


Sukces przyszedł łatwiej niż się spodziewaliście?

Jako trener miałem świadomość, jak silny mamy skład w postaci dwóch czołowych juniorek na świecie, lecz sport jest nieprzewidywalny. Ostatni tydzień dziewczyny spędziły na ciężkich treningach kadry Polski. Dodatkowo fakt, że grały na nawierzchni betonowej, a bydgoski turniej rozgrywany był na nawierzchni dywanowej powodował, że nie można było być w 100{cca0461f59e0163c5b17c7b59e6fddcde7dd070ba37ed16e823b7a586d1a6636} pewnym wygranej.

Jak Pan oceni występy Ani i Stefanii?

Jestem bardzo zadowolony z gry obu zawodniczek. Był to mój debiut na ławce trenerskiej zawodów drużynowych, dlatego było to też świetne doświadczenie zarówno dla mnie, jak i dla tenisistek. W meczu półfinałowych Stefa i Ania zagrały praktycznie bezbłędnie, przez co rywalki nie miały szans na nawiązanie walki. W spotkaniu finałowym nasze zawodniczki bardzo dobrze wywiązały się z ustalonych założeń taktycznych, a nasza dobra komunikacja podczas meczów niewątpliwie przyczyniła się do osiągnięcia wyznaczonego celu.

Legionistki w ostatnim roku zrobiły duże postępy?

Stefanię mam okazję oglądać tylko podczas turniejów, na których wspólnie rywalizujemy, ponieważ nie jestem jej trenerem. Jednak śmiało mogę powiedzieć, że jej rozwój idzie we właściwym kierunku. Potwierdzeniem moich słów są bardzo dobre wyniki osiągnięte w tym roku. Jeżeli chodzi o Anię, to od początku naszej współpracy udało nam się poprawić wiele aspektów. Ania zaczęła wykorzystywać większą liczbę swoich atutów w celu wygrywania punktów, zdecydowanie zaczyna lepiej rozumieć grę, a także coraz częściej podejmuje bardzo skuteczne decyzje taktyczne. Dodatkowo, znaczny skok w rankingu podczas tego roku pozwala jej na rywalizację w turniejach na najwyższym szczeblu, a co za tym idzie próby konfrontowania się z najlepszymi juniorkami globu.

Na co dzień pracuje Pan z Hertel. Jaki macie plan przygotowań do kolejnego roku?

Aktualnie kończymy okres przygotowawczy do wymagającego wyjazdu na cykl imprez w Ameryce Południowej. Planujemy zagrać tam kilka turniejów najwyższej rangi, po których podejmiemy decyzję odnośnie startów w kolejnych miesiącach.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook