ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74

Nasza 16-letnia tenisistka wystąpi na Półwyspie Iberyjskim w trzech turniejach na nawierzchni ziemnej. Anna Hertel razem z trenerem w ostatnim czasie sumiennie pracowała nad formą. To dla zawodniczki KT Legia będzie drugi cykl imprez poza granicami Polski. Celem jest awans do czołowej setki rankingu ITF Juniors. – Udało nam się dodać kilka ważnych elementów, ktore pozwolą na jeszcze lepszą grę – mówi szkoleniowiec Marcin Bieniek. 

Na przełomie stycznia i lutego 17-latka Za Oceanem Hertel występował w Kolumbii, Paragwaju, Ekwadorze i Brazylii. Dzięki dobrym wynikom przesunęła się w klasyfikacji ITF Juniors o prawie 100 miejsc.

– Ostatnie przygotowania przebiegły bardzo dobrze i wierzę, że kolejne turnieje pokażą efekt tej ciężkiej pracy. Przez trzy tygodnie udało nam się dodać kilka ważnych elementów, których brakowało podczas wyjazdu do Ameryki Południowej. Dzięki temu Ania ma jeszcze więcej broni, które może wykorzystać, aby wygrywać punkty z najlepszymi – mówi trener legionistki.

– Mimo że Ania prezentuje bardzo ofensywny tenis to mączka wydaje się jej lepiej pasować niż szybkie nawierzchnie. Gra na każdej nawierzchni wymaga różnych umiejętności, a patrząc na wyniki osiągane na mączce to zdecydowanie mogę powiedzieć, że na tej nawierzchni Ania może sięgać po najwyższe cele.

– Na początek mamy zaplanowane trzy turnieje w Hiszpanii. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ wszystkie są rozgrywane blisko siebie, przez co początkowa aklimatyzacja wystarczy by przygotować się do całego cyklu. Zdecydowanie najtrudniejszy będzie ostatni turniej, ale Ania jest w dobrej formie, więc wierzę, że stać ją na dobre wyniki w każdych zawodach.

– Głównym celem jest zakwalifikowanie się do turnieju Rolanda Garrosa, co niewątpliwie łączy się z awansem w rankingu do najlepszej setki juniorek na świecie. Przy dobrych wynikach ten cel jest jak najbardziej do osiągnięcia, dlatego mam nadzieję, że wrócimy z Hiszpanii z kwalifikacją do French Open. Jest to cel w zasięgu Ani. Jest dobrze przygotowana, więc teraz czas by praca przełożyła się na wyniki – dodaje Marcin Bieniek.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook