ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74
Anna Hertel powalczy w 34. Perin Memorial

Przed 17-letnią zawodniczką KT Legia kolejne duże wyzwanie. Anna Hertel jest już w Chorwacji. To właśnie tam na otwartych kortach w miejscowości Vrsar nad Adriatykiem zagra w 34. turnieju Perin Memorial. Dla warszawianki będzie to pierwszy start w tej imprezie.

W Chorwacji jak na razie pogoda nie rozpieszcza. Zmagania mają odbywać się na dworze, ale maksymalna temperatura na najbliższe dni według prognoz ma wynieść tylko 10 stopni Celsjusza. Przygotowania do pierwszego starcia zakłóca także deszcz.

Hertel niedawno dobrze zaprezentowała się w Brazylii. Na przełomie lutego i marca wystąpiła w dwóch bardzo dużych turniejach.

Najpierw w Banana Bowl o randzie Grade 1 w parze z Gruzinką Mariam Dalakiszwili zwyciężyła w rywalizacji deblowej. Potem w jeszcze ważniejszej imprezie, bo Campeonato Internacional Juvenil de Tenis w Porto Alegre (Grade A) była w finale gry podwójnej. Jej partnerką także była Mariam.

Teraz Hertel będzie walczyła w deblu razem z Węgierką Adrienn Nagy. Oczywiście zagra także w singlu.

– Mogę powiedzieć, że dyspozycja Ani jest w tym momencie bardzo dobra. Myślę, że może w Chorwacji dużo osiągnąć, ale trzeba się najpierw skupić na tym, aby dobrze rozpocząć turniej. Potem, już z meczu na mecz można budować pewność siebie – mówi trener Marcin Bieniek.

Zmagania odbędą się w znanej, turystycznej miejscowości Vrsar nad Morzem Adriatyckim, w zachodniej części półwyspu Istria w Chorwacji.

Turniej ma rangę Grade 1.

Hertel w najnowszym rankingu ITF Juniors zajmuje 50. pozycję na świecie. Po tej imprezie pojedzie na kolejne zmagania do Hiszpanii.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook