ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74
Ambitni młodzicy na piątym miejscu w kraju

Patryk Stokowski, Patryk Stankiewicz i Adam Kulig wracają z Kalisza z piątym miejscem w Halowych Drużynowych Mistrzostwach Polski Młodzików. To naprawdę bardzo dobry wynik. Zawodnicy Stowarzyszenia Klub Tenisowy Legia Warszawa przegrali tylko z późniejszymi złotymi medalistami, a więc drużyną WKS Flota Gdynia.

Nasi zawodnicy nie mieli szczęścia w losowaniu. Byli rozstawieni z numerem piątym, ale w pierwszej rundzie od razu trafili na najwyżej notowanych tenisistów WKS Floty Gdynia.

Reprezentanci KT Legia walczyli bardzo dzielnie, ale minimalnie przegrali 1:2. Jedyny punkt zdobył Stokowski, który pokonał 2:6, 6:0, 6:2 Maksa Grygołowicza.

Naszej drużynie pozostała zatem walka o miejsce 5.- 8. i ona okazała się bardzo udana. Potrzeba było do niej dwóch wygranych spotkań.

W pierwszym legioniści zmierzyli KT GAT z Gdańska. To była prawdziwa deklasacja. W dwóch pojedynkach singlowych i meczu deblowym warszawianie stracili zaledwie pięć gemów. Bez straty gema Stankiewicz wygrał z Pawłem Kaszubowskim.

Ostatniego dnia zmagań nasi młodzi tenisiści mogli zatem walczyć o piątą lokatę.

Spotkali się z UKT TenisPRO Koszalin i to było bardzo zacięte starcie. Po meczach singlowych był remis 1:1. Decydował debel. W nim Stokowski ze Stankiewiczem zmierzyli się z dwójką Mateusz Kułakowski-Eryk Borkowski. To był popis legionistów, którzy rywalom nie dali najmniejszych szans. Zwyciężyli 6:2, 6:1.

Mistrzem Polski została zgodnie z przewidywaniami ekipa WKS Flota Gdynia. Srebrne medale przypadły tenisistom MKT Łódź, a brązowe Górnika Bytom.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sekretariat: (22) 745 10 90
ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa
Rezerwacje telefoniczne
recepcja kortów: tel. (22) 621 60 74
Facebook