ul. Myśliwiecka 4a, 00-459 Warszawa Sekretariat: (22) 745 10 90
Rezerwacje telefoniczne recepcja kortów: tel.: (22) 621 60 74

Mamy kolejny piękny sukces reprezentantki KT Legia Warszawa. Ada Piestrzyńska wygrała rywalizację w niezwykle prestiżowym turnieju The Longines Future Tennis Ace – On The Road To The French Open 2016. Zmagania dla 12-letnich dziewczynek odbyły się w klubie Tuan Club Piaseczno. Nasza zawodniczka okazała się najlepsza w gronie ośmiu młodych tenisistek.

W zawodach wzięło udział osiem najlepszych zawodniczek w Polsce urodzonych po 30 maja 2003 roku. Oprócz Ady Piestrzyńskiej wystąpiły także M. Szpakowska, R. Gruszczyńska, Z. Smejlis, W. Bryniak, J. Pawlik, W. Szałek i Z. Kubacha.

– Ada najpierw pokonała Rozalię Gruszczyńską, potem Zuzię Smejlis, a w finale wygrała z Zuzią Kubachą. Wszystkie spotkania były bardzo zacięte. Turniejowe zwycięstwo Ady to duży sukces, bo przecież w tej imprezie walczyły najlepsze tenisistki w tej kategorii wiekowej w naszym kraju. Piestrzyńska pokazała, że ma mocną psychikę i w ważnych momentach potrafi utrzymać nerwy na wodzy – mówi trener legionistki Piotr Sierzputowski.

Teraz nasza zawodniczka jedzie na turniej Tennis Europe U12 do Czech, a potem z reprezentacją Polski U12 do Paryża. W imprezie na kortach im. Rolanda Garrosa wystąpi pod koniec maja.

Firma Longines organizuje takie turnieje jak ten w Piasecznie w wielu krajach. Finały międzynarodowe będą rozgrywane w trakcie trwania wielkoszlemowego French Open. Rozpoczną się 23 i zakończą się 29 maja.